KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16259205
nr 1625 9205
Hugo Carlberg
(1880-1943), Sverige
Oljemålning, Vattendrag. Signerad. Olja på duk, 70x58 cm, yttermått inklusive ram: 87x75 cm
Hugo Carlberg, född 1880 i Nässjö, död 1943 i Malmö, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 3 juni 2024
kl 19:46:14
1/6 01:53:31
Hugo Carlberg
Läs mer om Hugo Carlberg